Místa

Lavičky se nachází na dostupných místech, často leží nedaleko některé z cest. Jejich přesnou polohu můžete nalézt na mapě níže.

Chtěli bychom vám skrze tento projekt přiblížit myšlenky skautingu. Proto každá lavička odkazuje na jeden z bodů skautského zákona kterých je, stejně jako laviček, deset. Na každém místě můžete nalézt příběh ukrytý přímo uvnitř lavičky. Texty v lavičkách jsou totožné s těmi, které naleznete na tomto webu. Části týkající se skautského zákona jsou převzaty z knihy příběhů ke skautskému slibu od autora Jiřího Zajíce – Edyho. Pokud vám nepůjde špunt vytáhnout, z důvodu roztažení dřeva, můžete jej zkusit pomocí klacku vypáčit. Elegantnější variantou je poté využití elektronické verze.

Pro technologicky zdatnější nabízíme variantu naskenování QR kódu přímo na lavičce, který Vás přesměruje na webové stránky. Za tuto vychytávku chceme poděkovat firmě Tauchman SWS s.r.o., která nám vše vyrobila sponzorským darem. Děkujeme!

Každé místo je stručně popsáno subjektivním pohledem a pro nemístní návštěvníky je doplněn popis o další zajímavosti, na které lze v okolí lavičky narazit případně takové, které se týkají Studence obecně. Ač jsme se snažili, texty mohou tu a tam obsahovat nějakou faktickou chybu. Určitě neznáme vše a některé věci jsme nedokázali dohledat. Pokud od Vás dostaneme zpětnou vazbu, co a kde doplnit, opravit, budeme jenom rádi. Společně tak můžeme popisy míst neustále zdokonalovat a zpřesňovat. Jsou dostupné společně s příběhy v jednotlivých záložkách zde na webu.