1. Oddíl Štěňata

Naše začátky spadají do září roku 2010, za které vděčíme především ZŠ Studenec, která nám umožnila využívat její prostory k naší činnosti. Založením naší party jsme chtěli nabídnout myšlenku skautingu těm, pro které je složité dopravovat se do vzdálenější Jilemnice, kde jsou v nabídce dokonce dvě skautská střediska.

Roku 2011 čítala naše parta pět členů.

Začali jsme pořádat tematicky zaměřené víkendovky, jako například pevnost Boyard, při které děti musí překonat  hranice svého těla i mysli ke splnění úkolů a získání odměny v podobě pokladu. Dalším typem víkendovky je noční výsadek, při kterém se děti potýkají s nástrahami noční přírody a snaží se o splnění zadaného úkolu. Tyto akce se staly tradicí a konají se dodnes.

V červenci téhož roku se odehrál první letní stanový zkušební týdenní tábor nedaleko Lázní Bělohrad, kde jsme se ocitli na palubě lodi Černé perly kapitána Jacka Sparrowa v říši pirátů z Karibiku. Domů jsme se vraceli s nadšením, plni zážitků a s velkou chutí do dalších ročníků, neboť tábor je velkou tečkou za každým skautským rokem.

Nástup na 1. stanovém táboře

Do roku 2012 jsme vstoupili již jako registrovaný první koedukovaný oddíl chlapců a dívek, spadající pod skautské středisko „JILM “ Jilemnice.

K tomuto středisku se náš oddíl pravidelně připojuje na oslavu svátku svatého Jiří, jakožto patrona všech skautů, dále se účastní akcí jako jsou Hry bez hranic (akce pro veřejnost, kde si všichni mohou vyzkoušet různé sporty trochu jinak) a Srandahry (zábavný den pro nejmenší, který je provázen pohádkovou postavou po cestě různých úkolů).

Naší činností se snažíme také podílet na Tříkrálové sbírce, kterou pořádá Česká katolická charita. Koledujeme pro ni a získáváme tak podporu pro potřebné. V období Vánoc roznášíme Betlémské světlo, plamínek naděje, přátelství a míru mezi lidmi putující z Betléma, se stalo vánoční tradicí od roku 1989, kdy se zásluhou skautů začalo rozvážet do všech koutů republiky.